close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 marca 2019

  termin zgłoszeń do 3. edycji konkursu upływa 18 marca

  Przedłużony został termin zgłoszeń do udziału w Dyktandzie - upływa ostatecznie 18 marca 2019 r.

   

  Dopuszczalne jest, wyłącznie na etapie eliminacji wstępnych, zgłaszanie uczniów w poszczególnych placówkach edukacyjnych i przesłanie przez tą placówkę informacji zbiorczej na adres info@pmsz.be.

   

  Już po raz trzeci uczniowie z Belgii, Holandii i Luksemburga będą się zmagać o tytuł Polonijnego Mistrza Ortografii Polskiej. Wydział Konsularny Ambasady RP w Brukseli we współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Hadze, Sekcją Konsularną Ambasady RP w Luksemburgu oraz Polską Macierzą Szkolną w Belgii organizuje  Dyktando Polonijne, które ponownie objęła swoim honorowym patronatem Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 

   

  Merytorycznym wsparciem pozostanie Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, który przygotuje teksty dyktand dla poszczególnych kategorii wiekowych.

   

  W ubiegłorocznej edycji udział wzięło blisko 800 uczniów z trzech państw, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Ambasadzie RP w Brukseli. W tym roku gala dla laureatów Dyktanda odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w siedzibie Ambasady RP w Hadze.

   

  Aby ułatwić procedurę przystępowania do konkursu, w tym roku przygotowany został elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii.

   

  regulamin Dyktanda Polonijnego w Beneluksie 2019 / zmiana terminu >> pdf

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: