close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 maja 2019

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w amatorskim rajdzie rowerowym „Liberation Bike Ride”, który wystartuje 14 września 2019 r. z miejscowości Tielt we Flandrii

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w amatorskim rajdzie rowerowym „Liberation Bike Ride”, który wystartuje 14 września 2019 r. (sobota) z miejscowości Tielt we Flandrii.

  Celem rajdu jest podkreślenie wkładu Polski w wyzwolenie we wrześniu 1944 r. flamandzkich miast i miasteczek spod okupacji niemieckiej przez 1 Polską Dywizję Pancerną Generała Maczka. W tym roku mija 75 lat od tych wydarzeń i jednocześnie przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią.

  To sportowe wydarzenie połączone z ważnymi historycznymi rocznicami, będzie jednocześnie okazją do promocji Polski jako destynacji turystycznej, a w szczególności bogatej oferty turystyki rowerowej  pozwalającej na odkrywanie walorów przyrodniczych polskich regionów oraz świetnej kuchni polskiej.

  Program przewiduje powstanie „polskiego miasteczka” w Tielt, gdzie w godzinach od 14 do 17-ej, czyli po zakończeniu rajdu, uczestnicy będą mogli zasmakować specjałów kuchni polskiej, posłuchać muzyki polskiego zespołu DecoEnsemble, obejrzeć akrobację na rowerze w wykonaniu Krystiana Herby, zwiedzić wystawę „Pancerne skrzydła” o dywizji Generała Maczka czy wziąć udział w warsztatach dla dzieci i losowaniu ciekawych nagród ufundowanych przez sponsorów.

   

  Rejestracja: http://www.grinta.be/liberationride

  Program (w j. ang.): pobierz 

  Fiszka: pobierz

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: